2. Други спортове
  3. Найден Добрев спечели шахматната Купа България в Благоевград (снимки)

Найден Добрев спечели шахматната Купа България в Благоевград (снимки)

На второ място с 6 точки остана Симонета Иванова от ШК „Михаил Тал” (Червен бряг)

Найден Добрев от шахматен клуб Добрич-Албена спечели турнира за Купа България по шах в памет на Васил Сотиров, който се проведе в рамките на два дни в Регионалния исторически музей в Благоевград, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Той завърши надпреварата с 7 точки от 7 възможни. На второ място с 6 точки остана Симонета Иванова от ШК „Михаил Тал” (Червен бряг). Призовата тройка допълни Дарио Дерешки от ШК „Плевен 21” също с 6 точки.

За домакините от ШК Виктори (Благоевград) с най-добро представяне в генералното класиране е Веселин Методиев, който завърши на пето място с 5.5 точки. Цветелин Пантев и Виктор Йовов от благоевградския клуб се класираха съответно на 9-о и 10-о място с 5 точки.

Всички участници получиха грамоти от съпругата на Васил Сотиров - Дора, а победителите в отделните възрасти и парични награди.

Наградният фонд на проявата беше 1700 лв., като победителят си тръгна с 200 лв. и купа, подарена от родната федерация.

Турнирът бе открит вчера от председателя на родната федерация Стефан Сергиев, като в него участие взеха 95 от 18 клуба в България и Гърция.