2. Други спортове
  3. Неделчева и Зечири отпаднаха в Сингапур

Неделчева и Зечири отпаднаха в Сингапур

Най-добрите български състезателки Петя Неделчева и Линда Зечири отпаднаха в първия кръг на турнира от Суперсериите по бадминтон в Сингапур.

Първата ракета на страната Неделчева загуби от тайванката Шао Чие Чан със 17:21, 21:18, 9:21. На задължителната почивка в първия гейм Петя отстъпваше с 10:11 точки. След това азиатката взе няколко поредни разигравания. 15-ата в света българка сведе разликата до само една точка при 17:18, но след това Чен приключи гейма след 13 минути игра.

Във втората част Неделчева започна агресивно и поведе със 7:3. Паузата дойде при 11:9 за 27-годишната старозагорка. Тя продължи да поддържа преднината си. При 20:18 стигна до два гейм пойнта и реализира още първия.

В решителния гейм играта беше равностойна само в началото. Петя поведе с 4:2, но след това загуби девет последователни точки. До края нещата не се промениха. Тайванката дръпна с 20:7 и приключи мача при третата си възможност.

Зечири пък падна от поставената под номер 6 Тине Браун (Дания) с 11:21, 10:21.