2. Други спортове
  3. Неделчева вече на четвъртфинал

Неделчева вече на четвъртфинал

Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на Европейското първенство по бадминтон в английския град Манчестър.

Поставената под номер 5 Неделчева се справи без особени затруднения с представителката на домакините Елизабет Кан с 21:13, 21:13 за 34 минути.

27-годишната старозагорка ще играе срещу победителката от мача между водачката в схемата Хунян Пи (Франция) и Камила Сьоренсен (Дания) за място на полуфиналите.

Втората ракета на България Линда Зечири отпадна в третия кръг след поражение от втората в схемата Тине Расмусен (Дания) с 15:21, 18:21 за 33 минути.

Зечири беше равностойна и поддържаше интригата до 13:14, но след това тя успя да вземе само две точки и загуби първия гейм. Във втората част българката имаше аванс от 14:9, но отново допусна обрат.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"