2. Други спортове
  3. Невяна Владинова спечели 4 златни и 1 сребърен медал от Световната купа в София

Невяна Владинова спечели 4 златни и 1 сребърен медал от Световната купа в София

Катрин Тасева взе бронз на лента

Невяна Владинова спечели четвърти златен медал на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Българката завърши първа на лента, получавайки 17.400 точки за изпълнението си.

Днес Владинова взе злато и на обръч, и на топка, а на бухалки грабна сребърния медал. Вчера тя се класира първа и в многобоя.

Другата ни представителка в индивидуалното направление - Катрин Тасева, взе бронз на лента със 16.850.

Между двете българки, със сребърното отличие, завърши Катерина Халкина (Беларус) с оценка от 17.100.

Състезанието беше последна проверка за националките преди Европейското първенство в Будапеща от 19 до 21 май.

"Доволна съм от днешното представяне, особено от обръча и от топката. На бухалки направих глупава грешка и много съжалявам, защото се чувствах много спокойна и сигурна. На лентата се раздадох и съм доволна, че зарадвах публиката. Състезанието беше успешно. Надявам се на Европейското първенство да бъдем още по-силни", коментира Владинова пред нашата камера.