2. Други спортове
  3. Невяна Владинова зае четвърто място на обръч и шесто на бухалки на финалите на отделните уреда

Четири златни медала взе световната шампионка Яна Кудрявцева (Русия)

Българката Невяна Владинова зае четвърто място на обръч и шесто на бухалки на финалите на отделните уреди при жените на Дънди Световна купа по художествена гимнастика, която завършва днес в "Арена Армеец" в София. Владинова изпълни без грешка композицията си с обръч и получи оценка от 17.250 точки. На бухалки тя беше оценена с 16.900 точки.

Втората българка Мария Матева игра само на финала на бухалки и остана осма с 16.050 точки. Световната и европейска шампионка Яна Кудрявцева (Русия) завоюва всичките пет златни медала на турнира в София. Вчера тя стана първа в многобоя, а днес и на финалите, след като получи оценка 18.600 точки на обръч, 18.750 точки на топка, 18.800 точки на бухалки и 18.650 точки на лента. Втората рускиня Маргарита Мамун е втора на бухалки и топка, а сънародничката й Мария Титова е трета на лента. Мелитина Станюта от Беларус стана втора на лента и на обръч, а Йон Джае Сон (Република Корея) се нареди трета на обръч и топка. На бухалки трета е Катерина Халкина (Беларус). Световната купа завършва по-късно днес с галаспекталъл и официално закриване.

Финали жени:

обръч: 1. Яна Кудрявцева (Русия) - 18.600 точки, 2. Мелитина Станюта (Беларус) - 17.950 точки, 3. Йон-Джае Сон (Република Корея) - 17.900 точки, 4. Невяна Владинова (България) - 17.250 точки

топка: 1. Яна Кудрявцева (Русия) - 18.750 точки, 2. Маргарита Мамун (Русия) - 18.450 точки, 3. Йон-Джае Сон (Република Корея) - 17.700 точки

бухалки: 1. Яна Кудрявцева (Русия) - 18.800 точки, 2. Маргарита Мамун (Русия) - 18.550 точки, 3. Катерина Халкина (Беларус) - 17.800 точки, 6. Невяна Владинова (България) - 16.900 точки, 8. Мария Матева (България) - 16.050 точки

лента: 1. Яна Кудрявцева (Русия) - 18.650 точки, 2. Мелитина Станюта (Беларус) - 17.850 точки, 3. Мария Титова (Русия) - 17.650 точки.

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024