2. Други спортове
  3. Николай Вичев спечели златен медал от държавния шампионат по борба в класически стил

Националът Иво Ангелов продължи пълната си доминация в категория до 60 килограма

Николай Вичев спечели очаквано златен медал от държавното първенство по борба за мъже в класически стил, след като се наложи с лекота над Радостин Шиндов във финала в категория до 55 килограма. Вичев, състезател на Левски, направи чудесно шоу за зрителите, след като пренесе извън тепиха Радостин Шиндов от НСА-Академик и получи пет технически точки, за да спечели първата част със 7:0. Той издържа в защита от партер във втората част и триумфира заслужено със златния медал в категория до 55 килограма.

Националът Илиян Георгиев (Перник) победи Стилиян Найденов (НСА-Академик) с 2:0 части (1:0, отказ) в категория до 74 килограма, Любомир Димитров (НСА-Академик) се наложи с 2:0 (6:0, отказ) над Сотир Беков (Левски), а Николай Байряков (Локомотив Пловдив) се справи с големия си конкурент в категория до 84 килограма Ради Недков (НСА-Академик) с 2:0 (3:0, 2:0).

Българският национал Иво Ангелов продължи пълната си доминация в категория до 60 килограма, след като спечели финалната схватка без борба срещу своя съотборник от Спортен клуб Перник - Александър Костадинов.

Изненадата от шампионата дойде в категория до 66 килограма, където националът Венелин Венков беше туширан от състезателя на Славия-2009 - Константин Стас.

категория до 55 килограма:
1. Николай Вичев (Левски) - 2. Радостин Шиндов (НСА-Академик) - 2:0 (7:0, 1:0)