2. Други спортове
  3. Нов успех за спортните танци - Салваторе Тодаро и Виолета Янева трети на турнир във Виена

Топ двойката на България Салваторе Тодаро и Виолета Янева записаха поредното си отлично представяне на Международния подиум. На завършилият късно снощи във Виена Austrian Open 2009 българските шампиони в Стандартните танци се класираха на 3-то място в надпреварата за Световната купа в конкуренцията на 26 двойки от двета, като изпревариха представители на традиционно силните школи на Германия, Словения, Англия, Австрия и други.

Топ двойката на България Салваторе Тодаро и Виолета Янева записаха  поредното си отлично представяне  на Международния подиум. На завършилият  късно снощи във Виена Austrian Open 2009 българските шампиони в Стандартните танци се класираха на 3-то място в надпреварата за Световната купа в конкуренцията на 26 двойки от двета, като изпревариха представители на традиционно силните школи на Германия, Словения, Англия, Австрия и други.

Отличното си представяне в австрийската столица българската двойка потвърди и в състезанието на IDSF International Open, където се наредиха сред 6-те най добри двойки. Освен Салво и Вили, отлично представяне записаха и шампионите ни при децата до 11 години Илия Добрев и Адриана Ангелова, които се класираха на 2-ро и 3-то място съответно в Стандартните и Латиноамерикански танци.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"