2. Други спортове
  3. Нов водач в хандбалното първенство при дамите

Нов водач в хандбалното първенство при дамите

Без изненади в хандбалните мачове при мъжете

Лидерите при мъжете и жените записаха поредните си победи в националния хандбален шампионат. След изиграването на двубоите от 11-ия кръг в мъжкото направление Локомотив (Варна) продължава да е с пълен актив от точки- 22. „Железничарите” се наложиха над заемащите 4-то място в таблицата Фрегата като гост в Бургас с 21:43, а втория в класирането Чардафон стигна лесно до успеха в Габрово срещу Левски (гр. Левски) с 34:26. Третият тим в подреждането Добруджа добави нови 4 точки и вече има 18, след като изигра две срещи през уикенда. В отложен мач от 10-ия кръг добричлии взеха „изпита” в НСА с 22:33, а ден по-късно в Гоце Делчев трябваше да се поизпотят за победата над Пирин с 27:30.

Всички резултати при мъжете:
Локомотив ГО – Спартак (Варна) 26:27 (12:15)
НСА – Добруджа / Отложена среща от 10-ия кръг /  22:33(10:18)
Фрегата  – Локомотив (Варна) 21:43(10:20)
Пирин ГД – Добруджа 27:30(10:14)
НСА   – Осъм 28:24(17:17)
Чардафон   – Левски (гр. Левски) 34:26(16:10)

В първенството при жените вече има нов водач в класирането. Бъки (Габрово) постигна две победи през уикенда. Хандбалистките на Веселина Златева спечелиха отложената среща с Ники спорт (Сливница) с 19:36, а ден по-рано се наложиха и срещу Шумен ”98 с 33:24. Габровки са с актив от 14 точки, следвани от Свиленград с 12 и Етър 64 с 10 пункта.

Резултатите при жените – 7-ми кръг :
Етър‟64  – Ники спорт 31:20(15:11)
Свиленград  – Поморие 25:21(15:13)
Бъки   – Шумен‟98 - 33:24 (17:9)
Ники спорт – Бъки. Отложен от 6 кръг 19:36 (7:17)

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова