2. Други спортове
  3. Нова Зеландия се класира на финала на световното по ръгби

Нова Зеландия се класира на финала на световното по ръгби

Домакинът Нова Зеландия се класира на финала на седмото световно първенство по ръгби.

Новозеландците победиха Австралия с 20:6 пред 60 087 зрители на "Идън Парк" и за трети път в историята ще спорят за титлата.
 Ма'а Нону реализира единственото есе в шестата минута на срещата, след което Пири Уийпу вкара четири наказателни удара, а Аарън Крюдън добави един дроп гол. Джеймс О'Конър реализира от наказателен удар през първата част, а малко преди почивката Куейд Куупър се отличи с дроп гол, но това се оказа недостатъчно за шампионите от 1991 и 1999 година.

Така в спора за титлата на 23 октомври Нова Зеландия ще се изправи срещу Франция в повторение на финала на първото световно първенство през 1987 година, когато новозеландците триумфираха след 29:9.

"Петлите" достигнаха до финала след драматичен успех над Уелс с 9:8 вчера. Ръгбистите на Франция също за трети път се класираха на финал, но ще търсят първа титла, след като и през 1999 година останаха със сребърните отличия след 12:35 срещу Австралия в мача за трофея.
БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година