2. Други спортове
  3. Ново реми за Топалов, Чепаринов с победа на Европейското

Ново реми за Топалов, Чепаринов с победа на Европейското

Топалов има актив от 3 точки и се нарежда на седма позиция, до момента Чепаринов се намира на 79-о място в класирането с актив от 6.0 точки

Българският гросмайстор Веселин Топалов с черните фигури завърши реми с руснака Пьотър Свидлер в партия от седмия кръг на Супертурнира по шахмат, който се провежда в норвежкия град Ставангер.

Топалов има актив от 3 точки и се нарежда на седма позиция във временното класиране. Начело в подреждането е Сергей Карякин от Русия, който победи с белите фигури Хикару Накамура (Япония).

Карякин има 5.5 точки на лидерската позиция в Супертурнира.

Гросмайстор Иван Чепаринов с черните фигури спечели победа срещу украинеца Орест Гритсак в десетия кръг на Европейското открито индивидуално първенство по шахмат в Легница (Полша).

До момента Чепаринов се намира на 79-о място в класирането с актив от 6.0 точки. В друга партия от кръга другият българин Кирил Георгиев с белите фигури завърши реми с Иван Букавшин от Русия. Георгиев заема 149-о място в подреждането с актив от 5.0 точки.

Третият български представител Огнян Захариев загуби с черните фигури от германеца Петер Волф. Кръг преди края Захариев заема 277-а позиция със само 2.0 точки.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София