2. Други спортове
  3. Ню Орлийнз триумфира за първи път в Супербоул

Ню Орлийнз триумфира за първи път в Супербоул

„Светците" станаха вторият отбор, който е наваксал изоставане от 10 точки

Отборът на Ню Орлийнз спечели за първи път в историята си титла на НФЛ, след като победи на Супербоул XLIV Индианаполис с 31:17. „Светците" пък станаха вторият отбор, който е наваксал изоставане от 10 точки, като отбелязаха 18 безответни точки в последните 18 минути на срещата. Куотърбекът на новите шампиони Дрю Брийс бе избран за MVP на мача, след като успя в 32 от 39 опита за пас и два тъчдауна.

Ню Орлийнз проспаха първите 15 минути на мача. През това време Индианаполис се отчетe с фийлдгол от 38 ярда на Мат Стоувър и тъчдаун пас на Пейтън Менинг към Пиер Гарсон.

До почивката Ню Орлийнз върнаха два фийлдгола чрез Гарет Хартли от 46 и 44 ярда, но отиграването на мача дойде с началото на второто полувреме. Треньорът на „светците" Шон Пейтън даде сигнал за онсайд кик. След шута на Томас Морстед топката отскочи от каската на Хенк Баскет и новобранецът Джонатан Касияс му я измъкна от ръцете. Три минути по-късно Пиер Томас направи нов тъчдаун и донесе първото водачество на Ню Орлийнз в резултата.

Индианаполис отвърна със 7 бързи точки. Малко по-късно обаче започна и обратът. Хартли вкара от 47 ярда, Джеръми Шоки отбеляза тъчдаун, а Шон Пейтън успешно обжалва първоначалното отсъждане, че опитът за две точки е несполучлив. 3:12 минути преди края Трейси Портър пресече пас на Менинг и върна топката до ендзоната на Индианаполис за решителния тъчдаун.

Менинг завърши с показатели 31 от 45 за 333 ярда, тъчдаун и пресечен пас при рейтинг 88.5.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"