3. Общо 6 медала спечелиха грациите ни от турнира в Москва

Общо 6 медала спечелиха грациите ни от турнира в Москва

Силвия Митева бе отличена с бронз на топка и обръч и със сребро на лента и бухалки

Гимнастичките ни спечелиха общо шест  медала на отделните уреди в Москва.

Силвия Митева бе отличена с бронз на топка и обръч и със сребро на лента и бухалки, а ансамбълът два пъти се нареди на трето място – за композицията си с 10 бухалки и за тази с топки и ленти.

Момичетата на Ина Ананиева в състав Ренета Камберова, Християна Тодорова, Елена Тодорова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Цветелина Стоянова получиха оценка от 15,300 за изпълнението си с бухалки.

Първи са рускините с оценка от 16,900, а Украйна е на второ място с 16,250 точки.

За съчетанието с ленти и топки подреждането на почетната стълбичка бе същото - Русия (16.800), Украйна (15.700) и България (15.300).

Руската състезателка Маргарита Мамун спечели и двата златни медала – и на обръч, и на топка, съответно с резултат 19,900 точки и 18,640 точки.

На второ място на обръч се нареди друга рускиня – Дария Сварковская (17,500), а на трето остана Силвия Митева със 17,066 точки.

В надпреварата на топка, среброто отиде при Александра Меркулова (17,633), а Силвия Митева се нареди трета с оценка от 16,433.

Надпреварата в Москва продължава по-късно с изпълненията на останалите уреди, на които Митева има големи шансове за още призове, както и ансамбълът, който ще играе с топки и ленти.

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София