2. Други спортове
  3. Одесос Хидроремонт спечели Activ Beach Soccer Cup 2012

Одесос Хидроремонт спечели Activ Beach Soccer Cup 2012

За трета поредна година на плажа в квартал Аспарухово, се проведе турнира по плажен футбол за купа Актив. Както и в предишните две издания, купата спечели отбора на Одесос Хидроремонт, който спечели всичките си двубои от надпреварата, а във финала сломи тима на Варна ВНЛ с 3:2.

Турнира се отличи с перфектна организация от страна на домакините от Актив, които бяха осигурили всичко необходимо за провеждането на мероприятие от най-високо ниво. Отборите участници бяха седем на брой и показаха че плажния футбол се развива. Срещите преминаха в изключително коректен и спортсменски тон, а показаното от страна на отборите си заслужи адмирациите на дошлите да наблюдават срещите.

Отборът на Одесос заслужено триумфира в надпреварата, след като победи последователно в предварителната си група отборите на Извънземните с 6:5 (след изпълнение на дузпи), Устрем с 10:1 и Варна ВНЛ с 4:3. На полуфинала тима се справи с ФК ОД МВР със 6:1 ,а във финала победи за втори път в рамките на турнира тима на Варна ВНЛ с 3:2.

Финалния мач започна равностойно, но след нулева първа третина, Одесос материализира превъзходството си след триходова комбинация завършена от Калоян Димитров - Шукера. При този резултат тимовете започнаха третата решителна част в която отново Калоян Димитров покачи на 2:0 с най-красивия гол в турнира. Вратаря на Одесос го намери пред противниковата врата и Шукера със страхотна задна ножица препарира стража на съперника. Пет минути преди края, след грешка на вратаря на Одесос - Костадин Иванов се стигна до дузпа и червен картон. Останали с човек по-малко на игрището Одесос допуснаха резултата да бъде намален, след гол на Филип Филипов. Веднага обаче след като численото равенство бе възстановено Калоян Цветков отбеляза за 3:1 и на практика сложи точка на спора, като отново Филипов реализира секунди преди заключителната сирена.

Статистика:
Шампион: Одесос Хидроремонт
Вицешампион: Варна ВНЛ
Трето място: ФК МВР и Варненски Момчета
Най добър вратар: Милен Георгиев (Варна ВНЛ)
Голмайстор: Филип Филипов (Варна ВНЛ)
Феър Плей: ФК ОД МВР
Най строг мениджър: Атанас Балтов (Устрем)
Най атрактивен играч: Павел Адамов (Одесос Хидроремонт)
MVP на турнира: Калоян Димитров (Одесос Хидроремонт)

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година