2. Други спортове
  3. Ограбиха Силвия Митева в Русия

Ограбиха Силвия Митева в Русия

Силвия Митева бе лишена от медал в петия турнир за световната купа по художествена гимнастика в Санкт Петербург.

23-годишната русенка остана 4-та във финала на обръч и 8-а на топка - уреда, на който взе злато в надпревара от същата категория в Каламата преди седмица.

В многобоя Митева завърши чак 12-а, а за сравнение в Гърция бе втора. Шампионка стана суперзвездата на домакините Евгения Канаева пред сънародничките си Дария Дмитриева и Дария Кондакова, пише „Меридиан Мач”.

Другата ни участничка Моника Минчева не влезе във финала на нито един уред.

Тези резултати са отговор на триумфа ни в Каламата - заяви Илиана Раева. - Очаквах да ни орежат и дори го казах на майката на Силвия, която е съдийствала в многобоя. От нея разбрах, че за първи път е бил теглен компютърен жребий, според който момичетата ни са играли в първи поток със слабите съпернички.

Публиката обаче е била във възторг от Митева и единствено на нейния обръч и на Канаева е станала на крака. Заради тези съдийски безобразия реших тази година ансамбълът да не участва в нито един турнир в бившите съветски републики."

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"