2. Други спортове
  3. Олимпийски шампион по вдигане на тежести триумфира в Сливен

Олимпийски шампион по вдигане на тежести триумфира в Сливен

Георги Шиков постигна 165 килограма в изхвърлянето, 200 килограма в изтласкането и със 177 точки оглави класирането, предаде кореспондент на Novsport.com

Шампионът в първите младежки олимпийски игри в Сингапур Георги Шиков спечели първото място в двустранния турнир по вдигане на тежести в Сливен, предаде кореспондент на Novsport.com.

Пловдивчанинът постигна 165 килограма в изхвърлянето, 200 килограма в изтласкането и със 177 точки оглави класирането. Втори в групата на кадетите и юношите се класира представителят на домакините Стефан Мацаров.

Европейският шампион за кадети постигна 110 килограма в първото движение, 135 във второто и събра актив от 151 точки. С 26 точки по-малко на трета позиция в групата се класира Кристиян Шарабански. Той регистрира 125 кг изхвърляне и 160 кг в изтласкването.

При момчетата победител стана Божидар Андреев от Сливен с 93 точки, пред Атанас Дойчев/ Пловдив/ с 91 точки и Захари Георгиев от Пловдив със 71 точки.

29 щангисти от АСК Сливен и пловдивският клуб “Марица” участваха на двустранния турнир. Проявата започна е едноминутно мълчание в памет на Иван Славков.

Преди месец пак в Сливен се проведе контролно състезание между домакините и гостите от Стара Загора. По този начин действащите клубове запълват календара от прояви, от които ги лиши скандала във федерацията по вдигане на тежести.

Щангистите, треньорите и ръководителите от най-добрите клубове от страната са с надежда, че в най-скоро време ще могат да участват на Държавно първенство при една легитимна федерация, която да защитава интересите им.