2. Други спортове
  3. Осъм с втора поредна победа

Осъм с втора поредна победа

В отсъствието на един от основните си играчи - Иван Мечев, Пирин продължава необяснимо слабото си представяне

Осъм записа нов впечатляващ успех в хандбалното първенство. Ловчанлии спечелиха с 27:24 гола като домакини на Пирин (Гоце Делчев).

Това е втора поредна победа за "оранжевите", които преди това стартираха сезона с две поражения. В отсъствието на един от основните си играчи - Иван Мечев, Пирин продължава необяснимо слабото си представяне. Неврокопчани остават без успех и само с 1 точка след 4 кръга.

Както и в първите си двубои в шампионата, Осъм отново изигра силно първо полувреме. След него домакините водеха с 13:10, а през втората част разликата се запази. Така ловчанлии спечелиха у дома срещу гостите от Гоце Делчев за втори пореден път след успеха през миналия сезон.

Освен трета поредна в първенството, загубата за Пирин е и шеста последователна при гостуване. За последно тимът спечели далеч от дома през април в Горна Оряховица.

Осъм прави сериозен скок в класирането и вече заема четвърто място с 4 точки, колкото има третият Чардафон, както и Добруджа (5-то място) и НСА (6-то място). Пирин е осми, като единствено Фрегата (Бургас) за момента се представя по-зле от неврокопчани.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година