2. Други спортове
  3. Оспорвана борба във втория голф турнир за аматьори в Пирин Голф & Кънтри Клуб

Оспорвана борба във втория голф турнир за аматьори в Пирин Голф & Кънтри Клуб

Всички 72 голфъри показаха завидни умения и хъс за победа

На 18 септември 2011 в Пирин Голф & Кънтри Клуб се проведе вторият голф турнир за аматьори Stella Artois Golf Open. Събитието се организира за втора поредна година с подкрепата на прочутата белгийска марка бира Stella Artois.

Тазгодишното издание на турнира премина при изключително голям интерес. В него участваха 72 почитатели на престижния спорт, като броят им надхвърля почти два пъти този на участниците от изминалата година.

Всички 72 голфъри показаха завидни умения и хъс за победа. Събитието премина в атмосфера на стремеж към безупречна игра – напълно в съответствие с духа на Stella Artois и нейния стремеж към съвършенство.

„За нас е удоволствие да партнираме на престижни спортни инициативи, какъвто безспорно е настоящият голфтурнир Stella Artois Golf Open. Това изцяло съответства на концепцията на марката – да търси и предоставя съвършенство на своите почитатели, подкрепяйки и техните любими занимания, хоби или спорт”, заяви Василена Даскалова, бранд мениджър на Stella Artois в „Каменица” АД.

Тази годината форматът на състезанието, в който участниците доказаха своите умения и  перфекционизъм, беше Скрембъл в отбори по двама, приятелска надпревара.

При слънчеви и приятно време стартива състезанието рано сутринта. Прогнозираната буря в следобедните часове достигна и Пирин Голф & Кънтри Клуб. Състезанието бе прекратено, а състезателите отиграха 16 дупки, последните 2 дупки бяха извън класирането, заради неблагоприятните условия.

Победители в надпреварата е отборът на националния състезател по голф Емил Марков и партньорът му Георги Демирев. Предният ден Емил Марков спечели традиционния вече турнир М- Тел Голф Мастерс.

На второ място се класира отборът на миналогодишния победител във формата Божидар Спасов и Димитър Андреев. На трето място се класира отборът на Божана Димитрова и Владислава Паскова, перспективни млади дами.

Освен награди от организаторите, всички финалисти в Stella Artois Golf Open получиха и специални подаръци от марката Stella Artois.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година