2. Други спортове
  3. Оспорвани хандбални дербита предстоят този уикенд

Оспорвани хандбални дербита предстоят този уикенд

Шест отбора имат шанс да заемат последното място във финалната четворка при мъжете

Все по-интересни и оспорвани ще бъдат хандбалните срещи при мъжете до края на редовния сезон. Четири кръга остават, а първите четири отбора в крайното класиране играят плейофи за определяне на новия шампион на България. Към момента са известни три тима,които със сигурност отиват на полуфиналите, а цели шест отбора имат шанс за заветното последно място даващо право за продължаване напред.

В мачовете от предстоящия 15-и кръг се очертават четири много интригуващи срещи. В съботния ден вторият в класирането „Добруджа” приема в Добрич заемащите третото място „Чардафон”. Морският сблъсък „Спартак” и „Локомотив” е винаги непредсказуем, имайки предвид, че във Варна това е единственото дерби от колективните спортове и е въпрос на чест да излезеш победител от него.

Програмата за неделния ден също е интересна. И четирите отбора са с шанс за плейофите и всяка спечелена точка ще бъде от значение за крайното подреждане в таблицата. „Левски” (гр. Левски)  е домакин на „Пирин” (Гоце Делчев) , а в Ловеч „Осъм”  играе с Фрегата (Бургас).

Програмата за 15-ия кръг при мъжете :

18 март 2017г. (събота)
15:00 Добруджа (Добрич) – Чардафон (Габрово)
15:00 НСА (София)  – Локомотив (Горна Оряховица)
16:00 Спартак (Варна)  – Локомотив (Варна)

19 март 2017г. (неделя)
13:00 Левски (гр. Левски) – Пирин (Гоце Делчев)
16:00 Осъм (Ловеч)  – Фрегата (Бургас)

При жените завършиха срещите от редовния сезон и от този уикенд предстоят мачовете от основната фаза. Отборите на „Бъки” (Габрово), „Свиленград” (Свиленград), „Етър 64” (Велико Търново ) и „Ники спорт” (Сливница) ще изиграят шест кръга, за да определят финалистите на  Републиканското първенство. Спечелените до момента точки на четирите тима са нулирани и борбата за титлата реално започва от начало.

"Поморие” и „Шумен 98” заеха 5-то и 6- то място в крайното класиране и за тях сезона приключи. Първите два отбора от основната фаза играят за златните медали, а третия и четвъртия във финали за бронзовите отличия. В програмата на 1-ия кръг  „Ники спорт” е домакин в Сливница на „ Свиленград”. Мачът е в неделя от 14:00 часа. От 18:00 в същия ден  в зала „Орловец”, Габрово победителките от редовния сезон „Бъки” приемат „ Етър 64”.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова