2. Други спортове
  3. Откриха Европейското клубно първенство по бадминтон в София

Откриха Европейското клубно първенство по бадминтон в София

Party Food Европейското клубно първенство по бадминтон София'2009 бе официално открито тази вечер.

Участниците и гостите бяха приветствани от зам.-председателя на ДАМС Иван Модев, който е временно изпълняващ длъжността председател на Агенцията. На трибуните на зала "София" беше съветникът на президента Георги Първанов по въпросите на спорта Анатолий Пазийски и секретарят на държавния глава по социалната политика Никола Николов.

18-те страни участнички бяха представени със своите знамена. Водещ на церемонията беше известният композитор Хайгашод Агасян. В шампионата участват 20 отбора от 18 държави, разделени в 4 групи по 5 състава. Първите два от всяка група се класират за четвъртфиналите.

Днес българските отбори записаха победа и загуба. Академик-НСА победи с 6:1 Мулти Аларм (Унгария) в мач от първа група на шампионата, а във втора група шампионите на България за 2008 година БК Стара Загора загубиха от Униао Деспортива де Сантана (Португалия) с 1:6.

Утре от 9.00 часа сутринта БК Стара Загора играе с Егоспор (Турция), а от 18.00 часа с финалистите от Шампионската лига през миналата година Фаворит Раменское (Русия). Академик-НСА среща утре от 18.00 часа европейския шампион Приморие (Владивосток, Русия).
България е световен шампион по мажоретен спорт

Стилияна Николова вече мечтае за Олимпийските игри в Лос Анджелис

Гимнастичката провежда мастърклас заедно с Катрин Тасева

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков