2. Други спортове
  3. Отново яхтите „Elan” обраха всички призове на международна регата

Отново яхтите „Elan” обраха всички призове на международна регата

Състезателите показаха съобразителност и висока класа и извоюваха първите места в класовете IRC Racer и IRC Cruiser

За четвърта поредна година екипажите  на яхти Elan 410 с шкипер Георги Михов  и Elan 514 с шкипер Стоян Пандев спечелиха  призовите места в завършилата късно в неделя XIII-та Mеждународна престижна регата „COR CAROLI BAVARIA YACHTS, powered by LEXUS”. Състезателите показаха съобразителност и висока класа и извоюваха първите места в класовете IRC Racer и IRC Cruiser и съответно се наредиха на първо и второ място и в генералното класиране на оспорваната надпревара. Лично градоначалникът на гр. Варна  г-н Иван Портних награди победителите.

Освен професионалните гонки бе проведен и турнир „Pro-Am”, в който  едновременно участваха професионалисти и аматьори. По този начин ветроходството достига до по – широк кръг от хора. На победителите в “Pro-Am I” бяха раздадени множество предметни награди. Първо място в клас IRC Racers спечели яхта Еlan 410, в клас IRC 2 Cruisers – LZ Yachting, в клас IRC 3 Classic – Muson, a във Free Class приза грабна Blue Magic.

Тринадесетото издание  на регатата беше организирано от фондация „Кор Кароли” и Яхт-клуб „Бавария яхтс”, като за втора поредна година е подкрепена от генералния спонсор LEXUS. В състезанието взеха участие  рекорден брой яхти – 46, които плaваха под флаговете на България, Румъния, Украйна, Русия, Франция, Италия, Германия, Панама, като над 300 състезатели се бориха за „Синята лента на Cor Caroli”.

На екипажът на най  – бързата яхта, проплавала цялото разстояние по реално време бе връчен престижният приз „Синята лента”. Тази година победител стана яхта „Windwalker’’ с шкипер Mирослав Станев.

Регата “COR CAROLI„ се провежда в памет на подвига на капитан Георги Георгиев, който е първият българин прекосил земното кълбо за рекордно краткото време от 201 дена, 21 часа и 36 минути и влиза с това свое постижение в „Книгата на рекордите Гинес”.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София