2. Други спортове
  3. Пълен комплект медали за нашите от Световната купа по естетическа гимнастика

Пълен комплект медали за нашите от Световната купа по естетическа гимнастика

Националните отбори на България спечелиха пълен комплект медали на финала на Световната купа по естетическа групова гимнастика в Киари (Италия).

Първият тим при жените стана шампион в надпреварата, вторият състав завърши на трето място, а националният отбор за девойки завоюва сребърните отличия в първото си голямо състезание.

Световните шампионки от The National team взеха Световната купа, завършвайки на първо място и в двата състезателни дни. Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева събраха 56.950 точки, след като бяха оценени с 28.300 в първия ден вчера и 28.650 на финала днес. Това са двете най-високи оценки в цялата надпревара.

Вторият тим National team в състав Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева, Катрин Тасева и резерва Ива Папукчиева взе бронзовите отличия с 55.350 точки (27.550 и 27.800).

Между двата отбора на България е Минетит (Финландия) със сбор от 55.850 точки (28.150 и 27.700).

При девойките след първото изиграване новият състав на България Линой Георгиева, Андрея Христова, Андреа Сарафова, Дария Начева, Жаклин Найденова, Владина Грошева, Далия Иванова, Адриана Михайлова и резерва Магдалена Микова завоюва сребърните медали в първото си голямо състезания. Грациите имат 53.950 точки от двете изпълнения (26.850 и 27.100).

Шампион стана Минетит джуниър (Финландия) с 55.500 точки (27.400 и 28.100).

Старши треньор на двата тима за жени е Кристина Ташева, а с девойките тя работи заедно с Елена Дукова.

За състезателките по естетическа гимнастика предстои Държавен шампионат на 10 и 11 ноември и Световното първенство, което ще се проведе в Алмати (Казахстан) от 24 до 26 ноември.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков