2. Други спортове
  3. "Парадайс данс” с 2 титли и второ място на турнира в Пазарджик

"Парадайс данс” с 2 титли и второ място на турнира в Пазарджик

Две шампионски титли и едно второ място завоюваха състезателите на „Парадайс данс” при Военен клуб - Пловдив на открития национален турнир по спортни танци в Пазарджик. Надпреварата събра най-добрите 60 танцови двойки от всички центрове в страната и бе кръг от веригата за „Купа България”. От 7-те двойки, с които излезе пловдивският клуб, 5 се представиха на много добро ниво, като всички намериха място във финалите.

В открития турнир за състезателен клас „D” при младежите двойката Георги Учкунов-Цветелина Делчева завоюва първото място на многобой в групата над 19-годишна възраст. Пловдивският тандем изпревари убедително в крайното класиране Николай Минчев - Велислава Ангелова от „Импулс-Велинград” и Севин Ракаджиев – Драгослава Димитрова от старозагорския „Център Голд Степ”.  Другата двойка на „Парадайс данс” - Иван Тасков-Елиза Александрова за малко не успя да намери място в тройката и остана на петото място.

В същия състезателен клас при младежите - 18 В, но в дисциплината стандартни танци, бързо прогресиращата двойка на „Парадайс данс” - Павел Цвьонкала-Христина Иванова остана трета в жестока конкуренция. Четвъртото място заеха съотборниците им Тодор Тунчев-Даниелида Кискинова, също на "стандарт".

„Парадайс данс” спечели шампионска титла и при юношите. Кристиан Йорданов - Виктория Марвакова /”Импулс - Парадайс данс”/ изковаха първото място на „латина”. Те изпревариха Мартин Янев - Десислава Пенчева от традиционно силната школа на „Лукойл-Нефтохим – Туида” и Костадин Илиев - Габриела Бургазлиева от „Поморие”.

Тодор Кондов-Снежана Славова пък останаха втори в групата за състезатели над 19-годишна възраст при латиноамериканските танци. Там Тошко и Снежи бяха много близо до първото място, но в крайна сметка бяха изпреварени от Петър Даскалов - Елена Мерджанова от „Фантастика” – Добрич. След Тодор Кондов - Снежана Славова останаха другите им достойни конкуренти Димитър Димитров - Искра Андреева от „Фея-Данс” – Шумен.

Пловдивският клуб „Парадайс данс” при Военен клуб - Пловдив записа и още едно трето място при юношите. Спечелиха го Илия Кичуков и Таня Минева в групата 15 Д.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков