2. Други спортове
  3. „Парадайс данс” с 3 първи места на турнира „Загора данс” в Чирпан

„Парадайс данс” с 3 първи места на турнира „Загора данс” в Чирпан

Три първи места извоюваха състезателните двойки на пловдивския клуб по спортни танци „Парадайс данс” на силния открит турнир „Загора данс” в Чирпан през уикенда.

Георги Учкунов - Цветелина Делчева станаха шампиони в групата за състезатели на 18 години в клас С, изпреварвайки основните си конкуренти Васил Станишев - Радост Тодорова от „Загора данс” /Стара Загора/.

Младите надежди на „Парадайс данс” Мартин Рудов- Илина Енчева спечелиха титлата при юношите младша възраст.
При най-големите в силна конкуренция Тодор Кондов- Снежана Славова останаха недостижими на върха в майсторския клас като изпревариха с чувствителна разлика старозагораската двойка Митко Маринов -Венелина Иванова

Илия Кючуков- Таня Минева, които спечелиха преди две седмици първо място на зоналното първенство по спортни танци в София, сега останаха пети.

При най-малките – в група 9 Е,  Цветан Минев-Елена Иванова играха на финал, но само една точка от съдиите не им достигна да грабнат третото място. Така те останаха четвърти в крайното подреждане.

Шампионатът в Чирпан се проведе в зала „Васил Левски” и събра всички водещите танцьори от 34 центрове в страната.
” Доволни сме от представянето на състезателите от клуба ни.” - каза главният треньор на „Парадайс данс” Гергана Жекова.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"