2. Други спортове
  3. „Парадайс данс” с два златни и пет сребърни медала от турнира „Пловдив 2013”

„Парадайс данс” с два златни и пет сребърни медала от турнира „Пловдив 2013”

Две шампионски и 5 вицешампионски титли спечели пловдивският клуб „Парадайс данс” на възродения открит национален турнир по спортни танци „Пловдив 2013”. Надпреварата, която се проведе в Новотел "Пловдив", бе пореден старт от спортно-състезателния календар на Българската федерация по спортни танци и точки за републиканската ранглиста за всички възрастови групи и класове.

Топдвойките на елитния пловдивски клуб „Парадайс данс” играха на високо ниво и всички се класираха на финалите, а почти всички се окичиха с медали.

В клас 11Е  Любомир Танев - Василена Джелепова играха на ниво и заслужено станаха първи, като изпревариха основните си конкуренти - Янислав Маринов - Елза Бохосян от варненския „Кристал”. Шампионска титла във високия клас 18 В+В при латиноамериканските танци пък заслужиха други пловдивчани - Илия Кичуков - Таня Минева.

С много висока стойност е вицешампионската титла на младата двойка на „Парадайс данс” Цветан Минев - Елена Иванова, които направиха силен дебют в новия си клас - 13 Д. Цецо и Ели до последно воюваха със зъби и нокти да измъкнат първото място от традиционно силната двойка на „Дъга” – София  -   Деян Влайков - Емили Влайкова, но малко не достигна на пловдивчани да станат първи. За Деян и Еми, които от година и половина са в 13 Д,  това бе последно участие в този клас, защото отиват в по-горна група.

Много успешно бе представянето и на друга млада танцова двойка на „Парадайс данс” Николай Василев - Виктория Бозукова, които също за малко изпуснаха първото място в клас 13 С и останаха втори, след велинградчаните Борис Даскалов - Диана Енчева    от „Импулс”.

Две втори места – на латина и на стандарт спечелиха Борис Орешков - Десислава Джоглева в клас 15 В.  Те бяха изпреварени от силната несебърска двойка Иван Петров - Надя Янева.

В клас 18 А+А стандарт Илия Кичуков - Таня Минева са втори, след  Николай Лазаров - Веселина Божилова от столичния „Дъга”, а в 18Д+Д  съотборниците им от „Парадайс данс” Стефан Стефанов - Цветомира Памукчиева също играха силно във финала, но останаха 5-ти.

В клас 11Д по-малките им съотборници Христо Иванов - Гергана Спиридонова, изковаха бронзовите медали, след Георги Гочев - Памела Стойкова от  „Център Голд Степ” - Стара Загора и несебърската двойка Иван Кронев - Анна-Мария Жечева.
Националният турнир по спортни танци "Пловдив 2013" събра близо 120 танцови двойки от цялата страна и премина при отлична организация.

Както е известно ръководството на пловдивския клуб "Парадайс данс" възстанови открития национален турнир "Пловдив 2013", който бе прекъснат за няколко години, поради финансови неуредици. Това стана благодарение на община Пловдив и на няколко пловдивски бизнесмени, които благосклонно подадоха ръка за финансирането и възстановяването на този традиционен държавен турнир.

Откритият национален турнир по спортни танци "Пловдив 2013" премина под надслов "Спортът срещу детската престъпност и наркомания". Той отново занапред става традиционен.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София