2. Други спортове
  3. "Парадайс данс” с две титли на зоналното първенство в София

"Парадайс данс” с две титли на зоналното първенство в София

Състезателните двойки на пловдивският клуб по спортни танци „Парадайс данс” Георги Учкунов - Цветелина Делчева и Илия Кючуков- Таня Минева спечелиха първи места на зоналното първенство по спортни танци в София. Първите останаха недостижими в групата за състезатели над 19 години, клас С (мъже и жени), а вторите грабнаха титлата при юношите старша възраст.

С престижно второ място при мъжете и жените се поздрави друга двойка на „Парадайс данс” Иван Тасков - Елиза Александрова. Вицешампионската им титла е в клас Д.

Трети при юношите младша възраст са съотборниците им Мартин Рудов - Илина Енчева. Освен на тях в надпреварата „Парадайс данс” заложи на още 4 двойки, но те не намериха място призовата тройка.

Шампионатът се проведе в зала „Триадица” и събра водещите танцьори от почти всички центрове в страната.

„Като цяло сме доволни от представянето на състезателите от клуба ни, въпреки че конкуренцията на турнира в столицата бе много голяма”, каза главният треньор на „Парадайс данс” Гергана Жекова, която в София бе съдия по ограниченията. На открития турнир Жекова пък бе включена и в главната съдийска комисия.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"