2. Други спортове
  3. „Парадайс данс” с титла и два сребърни медала от открития турнир „Казанлък 2012”

Надпреварата бе от спортния календар на федерацията и премина на високо ниво

Шампионска титла и два сребърни медала спечели пловдивският клуб по спортни танци „Парадайс данс” на открития национален турнир по спортни танци „Казанлък 2012“. Топ двойките на елитния пловдивските клуб играха на високо ниво, всички се класираха на финалите, но там за малко се разминаха да се окичат с още медали в своя актив.

Десислава Джоглева – Борис Орешков заслужено изковаха шампионската титла в клас 15 С в многобоя от 12-те танца – латина и стандарт. Пловдивчани бяха с класа над основните си конкуренти – домакините от „Роза” (Кз) Стоян Петров – Десислава Тенева и Мартин Марков – Даниела Ничева от „Център Голд Степ” – „Тандем”.

Другата двойка на „Парадайс данс” Илия Кичюков – Таня Минева пък стана вицешампиони в майсторския клас В при юношите, старша възраст. В надпреварата в клас 11 Е бързо проспериращата двойка на "Парадайс данс" Христо Иванов – Михаела Груднева също грабна сребърните медали и второто място. Те бяха изпреварени само от Георги Кордов – Габриела Иванова от „Център Голд Степ” - Стара Загора.

В по-високия клас при 11-годишните – 11 D, вицешампионите на България Цветан Минев – Елена Иванова се класираха на финала, където по чудо изпуснаха медали  в жестоката конкуренция на 11 двойки. Съдиите очаквано направиха реверанс към домакините от Казанлък и вместо пловдивската двойка снизходително дадоха път на представителите на „Киара” (Кз) Иван Матанов – Полина Куцарова, като ги „качиха” на почетната стълбичка. Цецо Минев – Ели Иванова останаха пети в крайното класиране, но станаха пък любимци на турнира, като реферите им дадоха като компенсация бонус - точки, което се среща рядко по време на открити национални турнири.

Първи тук стана двойката Георги Гочев – Памела Стойкова от „Център Голд Степ” - Стара Загора. Състезанието в града на розите събра в спортен комплекс „Багира - Арсенал“ над 80 двойки от всички центрове в страната. Надпреварата бе от спортния календар на федерацията и премина на високо ниво. Организатор на събитието бе местният клуб „Киара“ и закономерно 3 техни двойки отидоха в призовата тройка.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова