2. Други спортове
  3. „Парадайс Данс“ със злато, сребро и бронз от националния турнир по спортни танци

Златен, сребърен и бронзов медал спечелиха състезатели на пловдивския клуб „Парадайс Данс“ при Военен клуб – Пловдив от националния турнир по спортни танци за купа „Алекс“, който се проведе в зала „Олиппиада“ в Пловдив

„Парадайс Данс“  със злато, сребро и бронз от националния турнир по спортни танци
Златен, сребърен и бронзов медал  спечелиха състезатели на пловдивския клуб „Парадайс Данс“ при Военен клуб – Пловдив от националния турнир по спортни танци за купа „Алекс“, който се проведе в зала „Олиппиада“ в Пловдив.  Асът на пловдивския клуб Коста Каракашян, в тандем с  партньорката си  от „Импулс“ (Велинград) Даниела Макнева  станаха шампиони в клас 18В+В на стандартни танци, като изпревариха пазарджишката двойка Иван Караджов и Мона Виделова. Трети с бронзовите отличия са пловдивчанинът Петер Спасов от „Алекс“ (Пд) с новата си партньорка - Калина Цонева от „Бургас-19“.

Петер Спасов и Калина Цонева се изкачиха още веднъж на почетната стълбичка, след като спечелиха сребърни медали в латиноамериканските танци в същия клас 18В+В. Те бяха изпреварени само от Димитър Димитров  от „Дъга“ - София и Десислава Тепавичарова „Бургас 1975“, които отнесоха титлата. Коста Каракашиян и Даниела Макнева останаха 5-ти на латина, а надеждите на „Парадайс Данс“  Илия Кичуков и Таня Минева – 6-ти, в конкуренцията на 15 двойки.

В клас 13D титлата измъкнаха Никита Воронин – Мартина Георгиева от „Бургас 1975“, а в същиата възрастова група при 13-годишните, но в клас Е, Белхан Юмерехенди и Дениз Илиева от „Парадайс Данс“ не успаха да стигнат финал и  останаха 16-и.  Техните по-малки съотборници от клас 11Е – Любомир Танев – Василена Джелеова и Марин Събев – Елисавета Йорданова се наредиха на 7-мо и 11-о място.

В късната кампания от деня, която бе и кръг за купата на България,  в групата над 19 години в латиноамериканските танци второ място взеха Хубен Хубенов и Нели Русковаот „Алекс“, а златните медали грабнаха Мартин Янчев и Ася Кацарска от варненския „Кристал“. В същата възрастова група, но на стандарт състезателката на пловдивския „Парадайс  Данс“ Николая Маркова) в тандем с Димитър Георгиев  от „Дъга“ (Сф) станаха вицешампиони, като отстъпиха единствено на варненската топдвойка Георги Тепавичаров – Стела Коконова.

В надпреварата за купа „България“ бронзов медал за Пловдив спечели друг представител на „Парадайс Данс“. Това отново се оказа Коста Каракашян, който с партньорката си от „Импулс“ (Велинград) Даниела Макнева станаха трети в стандартните танци при младежите.

Илия Кичуков и Таня Минева („Парадайс Данс“) са девети.

В латиноамериканските танци при младежите хегемонията на двойките от Бургас бе пълна и те окупираха и трите места на почетната стълбичка, като първи са Братан Братанов – Габриела Бургазлиева. Коста Каракашян („Парадайс Данс“) и Даниела Макнева („Импулс“) са пети, от общо 17 двойки.

В надпреварата при юношите младша и старша възраст само двойката на „Парадайс Данс“ Николай Василев и Виктория Бозукова се представи на добро ниво. Ники и Вики изпуснаха място в тройката и завършиха 5-ти.
Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София