2. Други спортове
  3. Петър Даскалов и Елена Мерджанова заеха второ място в категория IDSF латина на международния турнир по спортни танци - Sliven Op

Петър Даскалов и Елена Мерджанова заеха второ място в категория IDSF латина на международния турнир по спортни танци - Sliven Open 2009. Пред тях завършиха само италианците Валерио Монако и Вероника Монако, които взеха 1000 евро от наградния фонд.

Трета е друга българска двойка - Тодор Кондов и Снежана Славова. Първите шест двойки в класирането си разделиха сумата от 3500 евро от наградния фонд. При юношите старша възраст стандарт спечелиха Вадим Данилов и Наталия Хорватова (Словакия), пред Александру Бержан и Вергиния Урсу (Молдова) и Братан Братанов и Пламена Пламенова (България).

При сеньорите стандарт спечелиха Петър Петров и Мариана Дишлиева (България). При 11-годишните латина в международния турнир първа са Михаел Невял и Ангелина Чукирла (Молдова), следвани от Илия Добрев и Адриана Ангелова (България) и Марио Георгиев и Елеонела Горанова (България).

При юношите младша възраст стандарт спечелиха Михаил Котов и Анастасия Чиоклеа (Молдова), пред българите Костадин Василев и Екатерина Маркелова и Атанас Русев и Симона Янева. При младежите стандарт победители са шампионите на България Трифон Парушев и Екатерина Драганова. В турнира бейсик състезатели над 16 години стандарт спечелиха Даниел Кимовски и Евгения Врзовска (Македония), пред Георги Учкунов и Цветелина Делчева (България) и Игор Попа и Михаела Лорин (Румъния).

При деца до 9 години латина спечелиха Михаи Крачун и Лиана Месою (Румъния), а втори и трети са съответно Ивайло Стоянов и Магдалена Михайлова (България) и Мирослав Бонев и Лора Данкова (България). При деца до 11 години стандарт спечелиха Илия Добрев и Адриана Ангелова (България), а бронз взеха Марио Георгиев и Елеонела Горанова.

При юношите младша и старша възраст латина триумфираха румънците Даниел Константин и Лавиния Джеорджита, а среброто остана за Станислав Василев и Михаела Павлова (България). По-късно днес са финалите IDSF стандарт, сеньори латина и юношите старша възраст латина.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков