2. Други спортове
  3. Петър Стойчев и спортният министър аплодираха младите победители в плувен турнир

320 плувци между 8 и 12 години премериха сили в пет дисциплини

Докато през уикенда възрастните се „давеха” в политически страсти, стотици млади българчета се състезаваха в елитния национален плувен турнир „Aqua Sphere Cup 2017”, провел се в столичния басейн „Спартак”.

320 плувци между 8 и 12 години премериха сили в пет дисциплини: 200 м. свободен стил, 50 м. бътерфлай: 50 м. гръб, 50 м. бруст и 50 м. свободен стил.

Младите надежди на българското плуване бяха аплодирани от легендата Петър Стойчев и спортния министър проф. Даниела Дашева. Първите трима състезатели във всяка дисциплина бяха наградени от идола си Стойчев с медали и предметни награди, предоставени от Aqua Sphere.

Организатор на националния турнир “Aqua Sphere Cup” е плувен клуб „Левски“ с подкрепата на световния лидер в плувната екипировка Aqua Sphere. Те си поставят за цел да популяризират плуването като един от най-полезните за здравето на децата спортове.

Имената и постиженията на победителите вижте тук.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"