2. Други спортове
  3. Петима български боксьори се класираха за финалите на турнира "Странджа"

Петима български боксьори се класираха за финалите на турнира "Странджа"

Александър Александров, Стефан Иванов, Детелин Далаклиев, Симеон Чамов и Тервел Пулев ще се боксират за титла

Петима български боксьори се класираха за финалите в своите категории на 64-ия турнир за купа "Странджа". Това са Александър Александров (до 52 кг.), Стефан Иванов (до 56 кг.), Детелин Далаклиев (до 60 кг.), Симеон Чамов (до 69 кг.) и Тервел Пулев (до 91 кг.).

А мачът на деня безспорно бе полуфиналът в категория до 60 килограма между бившия световен шампион и спортист номер 1 на България за 2009 година Детелин Далаклиев и вицешампионът на Бразилия Робсон Консейсао.

Бразилецът на моменти се опитваше да играе в стил "Мохамед Али", но Далаклиев бе изключително точен както в защита, така и при пласирането на удари. За оспорваността на мач най-добре говори движението по точки в рундовете - 4:3 за Далаклиев, 4:4, 5:4 за българския боксьор, който в крайна сметка спечели мача с 13:11 точки.

Тервел Пулев очаквано се класира за финала в категория до 91 килограма, където в събота ще кръстоса ръкавици с Мирзохиджон Абдулаев от Узбекистан.

Миналогодишният носител на купа "Странджа" Стефан Иванов победи без особени усилия 16-годишния албанец Реджилдо Занел по точки (12:6), но в събота на финала ще се изправи срещу световния шампион от Чикаго-2007 Сергей Водопянов от Русия.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова