3. Петя Борисова спечели два бронза - на топка и бухалки

Петя Борисова спечели два бронза - на топка и бухалки

На обръч българката допусна неточности и завърши на 5-та позиция

Петя Борисова спечели два  бронза - на топка и бухалки

Петя Борисова спечели два бронзови медал във финалите на уредите от международния турнир по художествена гимнастика “София къп“, който се провежда непосредствено преди Световната купа.

Възпитаничката на Николай Боев изигра отлично съчетанията си  с топка и с бухалки  и напълно заслужено намери място на подиума (16.700 точки – топка и 16.300 точки – бухалки).

И на двата уреда България имаше по още една финалистка. На топка Галатея Герова остана осма с 11.650 точки, след като допусна груба грешка и излизане на уред извън терена. На бухалки Марина Иванова се класира пета с 14.750 точки.

Във финала с обръч Борисова допусна неточности в изпълнението си и с оценка 15.050 завърши на 5-та позиция. Непосредствено след нея с класира Ася Иванова – 14.700 точки.

Титлите и във финалите с обръч и топка спечели представителката на Русия – Ирина Аненкова (17.600 точки и 17.950 точки ), а в този с бухалки шампионка е Анастасия Салос (Беларус) – 17.450 точки. Във финала с лента България нямаше представителка, където трети златен медал грабна Ирина Аненкова (Русия).
Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година