2. Други спортове
  3. Петя Неделчева си отмъсти на тайванка в Рим

Петя Неделчева си отмъсти на тайванка в Рим

Тази вечер Неделчева ще срещне французойка във втори кръг

Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева се класира за втория кръг на международния турнир по бадминтон в италианската столица Рим с награден фонд 15 хиляди долара. Неделчева, шеста поставена в основната схема, победи представителката на Тайван Я Лан Чан с 21:17, 21:23, 21:9 за 57 минути.

Възпитаничката на Орлин Цветанов поведе убедително в първата част с 20:10. Във втория гейм се игра равностойно до 10:10, след което Чан поведе в резултата. Неделчева изравни 20:20, но нямаше късмет да затвори мача. В третата част българката доминираше изцяло и даде само 9 точки на съперничката си. Така Неделчева си върна на Чан за загубата миналата седмица на турнира в Дъблин (Ирландия).

Във втория кръг около 21.00 часа българско време днес българката ще играе срещу Делфин Лансак от Франция.

На турнира в Рим участват още трима български състезатели. В квалификациите на сингъл при мъжете братята Лилиян Михайлов и Михаил Михайлов записаха по една победа и една загуба. На смесени двойки в квалификациите Румяна Иванова и Михаил Михайлов, номер 1 в схемата, загубиха от Алекс Влаар и Черил Сейнен от Холандия с 15:21, 11:21 за 18 минути. По-късно днес на двойки мъже братята Михайлови ще играят срещу Генадий Натаров и Артьом Почтарьов от Украйна.

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024