2. Други спортове
  3. Пламен Димов защити шампионската си титла на писта

Пламен Димов защити шампионската си титла на писта

Капитанът и лидер на пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" Пламен Димов стана убедително национален шампион на България в най-тежката и престижна дисциплина на писта - "издръжливост по точки"

Капитанът и лидер на пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" Пламен Димов стана убедително национален шампион на България в най-тежката и престижна дисциплина на писта - "издръжливост по точки". Това стана по време на държавното лично-отборно първенство на страната за мъже и младежи, където колоездач №1 на Пловдив дублира и защити шампионската си титла от миналата година в същата дисциплина.

С поредния си успех 31-годишният пловдивчанин се превърна в герой за "царския" тим. В шампионски стил и с отлично темпо, Пацо кара като лъв на колодрума в Разград - по 40-километровото трасе с 120 обиколки на пистата и спринт на всяка 6-та обиколка. С брилянтна тактика и с отлична "езда" Димов изпревари основните си конкуренти в крайното класиране, като ги остави далеч след себе си. След него, на чувствителна разлика, останаха Станимир Чолаков от „Хемус 1896” – Троян, и Борислав Иванов от столичния "Левски".

Димов можеше да измъкне медал и в други дисциплини от индивидуалната надпревара, но след спечелената шампионска титла в "издръжката" реши малко да "отпусне" педалите.

"Много съм щастлив от тази шампионска титла, защото на практика защитих златния си медал от миналия сезон. Тази дисциплина е много трудна и съм доволен, че отново съм първи в нея и за втора поредна година на държавния ни пистов шампионат аз ставам шампион. Благодарен съм и на момчетата от моя тим, които много ми помагаха", коментира Пламен Димов - "Поздравявам и моя колега от „Спринт” - Разград - Мирослав Минчев, който успя да подобри републиканския рекорд на 1000 метра от място, като направи по-добро постижение от подобрения от него през миналата година 8-годишен рекорд".

Победител на 4000 метра индивидуално преследване стана Станимир Чолаков от „Хемус 1896” – Троян, а на скрач – бившият колоездач на "Цар Симеон 1898" Борислав Иванов, който сега кара за „Левски”. Отборен първенец стана тимът на „Хемус 1896” – Троян.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София