2. Други спортове
  3. Пламен Кисов: Не бях готов за златото на това Световно

Пламен Кисов: Не бях готов за златото на това Световно

Лидерът в Професионалната Армрестлинг Лига Пламен Кисов каза, че е доволен от сребърните отличия, които завоюва на провелото се в Росолина Ди Маре Световно първенство по канадска борба.

Кисов спечели два сребърни медала на лява и дясна ръка в категория над 110 кг. Той призна, че дори не е очаквал такова постижение, предвид малкото време за подготовка, което е имал.

"Доволен съм от двата сребърни медала. Не бях готов за златния медал, даже не очаквах, че ще взема два сребърни. Занапред мисля, че мога да се постарая и да постигна по-добри резултати”, допълни Кисов. Колкото до украинеца, от когото загуби на финала - Андрей Пушкар, Кисов смята, че при една сериозна подготовка в рамките на 4-5 месеца би могъл да го бие.

Състезателят на благоевградския клуб „Армспорт” каза, че по-лесно е спечелил сребърния медал на дясна ръка, тъй като е претърпял загуба само от украинеца, докато на лява ръка му е коствало десет победи, за да стигне до финала. Пламен Кисов допълни, че все още не е ясно кога ще получат с Георги Гайдаржиев премиите си от изминалото Европейското първенство в София, където спечелиха един сребърен и един бронзов медал. За успеха в Италия се очаква да получат възнагражденията си следващата година.

Победителят в категория до 65 кг. на дясна ръка от това световно Георги Гайдаржиев сподели, че е доволен от златния медал и каза, че е горд от себе си. Той добави, че добрата спортна форма, в която се намира, му помогнала да спечели това голямо отличие на дясна ръка, докато проблеми в лакътя на лявата ръка се оказали основна пречка да не стане първи и на лява ръка.