2. Други спортове
  3. Пламен Станчев от Мега клуб (Сф) спечели едноседмичното открито първенство по боулинг

Пламен Станчев от Мега клуб (Сф) спечели едноседмичното открито първенство по боулинг, което се проведе в боулинг клуб “Корона” Благоевград. Той получи парична награда в размер на 1 100 лева от рекордния награден фонд за такова състезание, който възлиза на над 4 000 лева. Призовата тройка допълниха други двама състезатели на столичните клубове ЦСКА и Мега. Това са Франко Сергеевски и Юли Петров. Те спечелиха парични бонуси в размер на 750 и 500 лева отредени от организатори за класиралите се на второ и трето място в надпреварата. В изключително силната конкуренция място сред 18-те финалисти в надпреварата намериха и четирима представители на най-младия боулинг клуб в страната, какъвто определено е отбора на домакините от клуб Корона (Благоевград). Най добро представяне от благоевградския тим записа Любомир Кордев със седмо място, а след него останаха Мето Киров, който се класира на 14-то място, 16-ти стана Мимо Трендафилов, а последното 18-о място бе отредено за играещия треньор на отбора от Благоевград Николай Мадолев. Четиримата състезатели също участваха в разпределението на наградния фонд и си осигуриха парични награди в размер на от по 100 лева. След приключване на състезанието Николай Мадолев остана изключително доволен, че от конкуренция на 60 профисионални боулинг играчи, трима от неговите възпитаници, както и той самият са стигнали до тази фаза на спортната проява.

Пламен Станчев от Мега клуб (Сф) спечели едноседмичното открито първенство по боулинг, което се проведе в боулинг клуб “Корона” Благоевград. Той получи парична награда в размер на  1 100 лева от рекордния награден фонд за такова състезание, който възлиза на над 4 000 лева. Призовата тройка допълниха други двама състезатели на столичните клубове ЦСКА и Мега. Това са Франко Сергеевски и Юли Петров. Те спечелиха парични бонуси в размер на 750 и 500 лева отредени от организатори за класиралите се на второ и трето място в надпреварата. В изключително силната конкуренция място сред 18-те финалисти в надпреварата намериха и четирима представители на най-младия боулинг клуб в страната, какъвто определено е отбора на домакините от клуб Корона (Благоевград).  Най добро представяне от благоевградския тим записа Любомир Кордев със седмо място, а след него останаха Мето Киров, който се класира на 14-то място, 16-ти стана Мимо Трендафилов, а последното 18-о място бе отредено за играещия треньор на отбора от Благоевград Николай Мадолев. Четиримата състезатели също участваха в разпределението на наградния фонд и си осигуриха парични награди в размер на от по 100 лева. След приключване на състезанието Николай Мадолев остана изключително доволен, че от конкуренция на 60 профисионални боулинг играчи, трима от неговите възпитаници, както и той самият са стигнали до тази фаза на спортната проява.

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков