2. Други спортове
  3. Преизчислиха резултата на български голфър на Мондиала в Испания, официално е 18-и

Светослав Станиславов завършва на 18-о място на световните финали на голф-турнира Volvo Masters Amateur в Испания, съобщава centersport.org. Първоначално бе съобщено, че българският състезател е 20-и. Родният ни голфър подаде контестация, че е допусната техническа грешка при изчисляването на резултата му от втория ден. Домакините са я оправили и вместо 22 точки, сега му отсъждат 24. Общият му сбор от 49 точки го изстрелва с две позиции по-напред в индивидуалното класиране.

С новия ранкинг Станиславов подобрява постижението на варненеца Тодор Кръстев, който през 2007 г. завършва 27-и, а м.г. заема 20-о място. Победител в тазгодишния турнир стана кореецът Чоул Хи Ли с 63 точки (41+22). Състезанието се явява индивидуално световно първенство за голф при аматьорите. Припомняме Ви, че над 50 хиляди голфъри от 15 държави са се състезавали за достигане на финалите в Испания. През годината те са направили над 20 милиона удара и са пропътували близо два милиарда километра покрай любимия спорт, сочи статистиката на организаторите. В отборното класиране Светослав Станиславов приключва осми в Испания след поправянето на техническата грешка.

CenterSport припомня, че роденият в град Добрич архитект, който сега живее и работи във Варна,  изпраща изключително успешна година. Младият голф-играч започва да се занимава с този аристократичен спорт едва от 2007 г. По-сериозно тренира от тази пролет. В България през тази година спечели турнирите Mercedes и Volvo и бе сред първите трима в още 2 международни турнира. Догодина той възнамерява да се включи във всички турнири в страната ни.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"