2. Други спортове
  3. Радислав Димитров и Ани Крумова спечелиха титлите на държавното по шахмат

Радислав Димитров и Ани Крумова спечелиха титлите на държавното по шахмат

Радислав Димитров спечели за втора поредна година

Радислав Димитров и Ани Крумова спечелиха титлите от държавното индивидуално първенство по шахмат за юноши и девойки до 20 години, което завърши във Велико Търново.

За втора поредна година Радослав Димитров (Булмекс, Велико Търново) безапелационно спечели първото място при юношите със 7 точки от 7 възможни. В последният кръг шампионът победи младия представител на домакините от Етър (Велико Търново) Кристиян Тодоров. Втори с 6 точки е Деян Нинов от ШК Марица Изток (Раднево). Трети и четвърти са представителите на домакините Емил Стефанов и Кристиян Тодоров.

Вторият показател беше по-благосклонен към шампиона за момчета до 14 години и с бронзовото отличие се отличи Емил Стефанов.

При девойките Ани Крумова и Цвета Галунова отново си размениха ролите, както в предходните два шампионата. Ани Крумова от ШК Георги Даскалов (Варна) убедително взе титлата с 6,5 точки от 7 възможни. Тя дублира титлата си от 2011 година. На второ място с 5,5 точки е шампионката от миналата година Цвета Галунова (ШК Марица изток, Раднево). Дарена Сиркова (ШК Локомотив 2000, Пловдив) остана на трето място с 5 точки.

Междувременно, вчера се изиграха и първите пет кръга на държавните индивидуални първенства за юноши и девойки до 20 години по ускорен шахмат. При юношите Радослав Димитров е с 5 точки от 5 възможни. Второ-четвърто място разделят с по 4 точки съответно Анатоли Атанасов от ШК Плевен ХХI, Радостин Рафаилов от ШК Шумен и Виктор Атанасов Атанасов от ШК Етър (Велико Търново).

При девойките начело във временното класиране е Виктория Цекова ШК Виктори (Благоевград) с 4,5 точки. На второ място с 4 точки е шампионката от класическия шахмат Ани Крумова. Със същия брой точки е и Полина Венкова от ШК Плевен ХХI. Днес предстоят държавните индивидуални първенства до 20 години по Блиц.

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София