2. Други спортове
  3. Рангелова подобри националния рекорд на 200м съчетано

Рангелова подобри националния рекорд на 200м съчетано

Нина Рангелова подобри националния рекорд на 200 метра съчетано по време на Държавното отборно първенство по плуване в Спортната палата.

Нина Рангелова подобри националния рекорд на 200 метра съчетано по време на Държавното отборно първенство по плуване в Спортната палата. Състезаващата се за Младост 91 (Пловдив) фиксира 2:15,80 минути и подобри досегашното върхово постижение в дисциплината на Невяна Митева от далечната 1988 година.

Преди това в извънреден старт Рангелова счупи и собствения си рекорд на 50 метра бътерфлай с 27,94 секунди. Другата звезда от шампионата на Спортната палата бе друг състезател на Младост 91 - Александър Николов, който вчера в извънреден старт подобри рекорда на 50 метра свободен стил с време 22,60 секунди. Днес Николов спечели златото на 200 метра съчетано при мъжете с 2:07,08 минути. В комплексното класиране победител стана пловдивският Младост 91, следван от НСА и Дамини.
Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година