2. Други спортове
  3. Републиканското по риболов завърши с оспорван финал и рекорди

Републиканското по риболов завърши с оспорван финал и рекорди

Отборът на „Майсторски риболов” от София стана шампион на България

Отборът на „Майсторски риболов” от София стана шампион на България по подледен риболов. Третият и последен кръг завърши на язовир Голям Беглик в Родопите при идеални условия за участниците. Близо 70 см. беше дебелината на леда, а през цялото време на двудневното състезание слънцето и безветрието бяха част от надпреварата. 20 майстори на мормишката от 5 клуба показаха майсторство и умения, като за двата дни бяха уловени близо 100 килограма риба, предимно костур. Още в първия ден Никола Стефанов  от Янтра (Горна Оряховица) хвана рекордните 9.937 кг.,което беше два пъти-повече от всеки състезател.

Интересно е, че Стефанов направи удара си само в една дупка, а останалите търсеха ледобурите си за направа на нови в своите сектори и постоянно сменяха позициите си. Ден преди последния ден точките на първите три отбора във временното класиране бяха почти изравнени, което не се беше случвало от години и шампиона стана известнен в последните минути . Тимът на „Майсторски риболов” воден от Ивайло Христов е тазгодишния краен победител с 59 нак.точки и резултат от 35.276 кг. риба.

Втори в крайното подреждане са „Риболовен свят” от София с 66 нак.точки и 31.033 кг улов. Трети са Янтра (Горна Оряховица) със 70 нак.точки, но с най-много хванати риби през сезона- 42.977 кг. След тях в подреждането са „Острието” с 86 нак.точки и „Биг Фиш” с 89. Последни са „Мусела” със 152 наказателни точки.  В индивидуалната надпревара шампион на България по подледен риболов за 2015 година стана Ивайло Христов от „Майсторски риболов” с най-малко наказателни точки- 7. Втори е Асен Захариев от „Риболовен свят”, а трети в генералното класиране за сезона Никола Стефанов от Янтра с 13 нак.т. Шампион за кръга на „Голям Беглик” стана Иван Александров от Янтра с уловени 10.802 кг риба през двата дни, а отборно победител е състава на Янтра с рекордните 27.698 кг. Най-голям екземпляр от водата извати Бойко Бойков от „Риболовен свят”, който получи специална купа за хванатия костур от 198 грама.

„От близо 20 години се занимавам с подледен риболов и тази година шампионата беше най-оспорван. За първи път в историята имаме отбор ,който в един състезателен ден записа само 4 наказателни точки. Това означава, че всеки отбор е съставен от четири души. Секторите ,които са очертани също са четири, а участниците по пет във всеки. Накрая от всички сектори победители станаха състезатели от Янтра. Нещо , което не се беше случвало. Всичко през този сезон беше наред, а времето и условия на финала бяха перфектни, както и всички състезатели” сподели след края председателят на секция „Риболов на лед“ Йордан Софков.

Всички наградени получиха купи и медали осигурени от Българска федерация по риболовни спортове.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024