2. Други спортове
  3. Румен Иванов спечели турнир по силов многобой в Сливен

Румен Иванов спечели турнир по силов многобой в Сливен

19-годишният Румен Иванов стана "Най-силният мъж на Сливен" за 2009 година. Той спечели турнира по силов многобой, който бе организиран по повод празника на града – Димитровден с голям точков аванс. Втори се класира представителят на СК „Горица“ Иван Стоянов. Трета позиция зае съотборникът на победителя от спортен клуб по силов трибой "Дориан Йейтс" Костадин Иванов.

Във финалния кръг участваха пет състезатели в дисциплините фермерска разходка, вдигане от лег, кръст, мъртва тяга и обръщане на гума. Сред тях бяха представители на четири спортни клуба, елитни състезатели по силов трибой.

Организаторите на състезанието - спортен клуб по силов трибой "Дориан Йейтс" осигуриха атрактивни награди за победителите, а за най - смелите от публиката, които също се включиха в три от дисциплините имаше изненади, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"