2. Други спортове
  3. Русе бе домакин на турнир по културизъм

Русе бе домакин на турнир по културизъм

Абсолютен шампион на турнира е Христомор Христов, който стана победител и в категорията до 80 кг

Българска федерация по културизъм и фитнес и Power&Beauty Fitness Shops, със съдействието на Генералния спонсор на БФКФ – Super-Max, организираха в Русе Републикански турнир по културизъм – кръг от националния спортен календар на федерацията. Турнирът се състоя на 17 април 2010 г. в гр. Русе, зала „Дунав” от 19.00 ч.

Съревнованието в Русе се проведе в следните категории: младежи, до 70 кг.,  до 80 кг., до 90 кг. и 90+.

Абсолютен шампион на турнира е Христомор Христов, който стана победител и в категорията до 80 кг.

Победители в останалите категории са:

категория младежи - Атанас Димитров, клуб „Трисет”, Русе

мъже до 70 кг - Велислав Серафимов, клуб „Трисет”, Русе

мъже до 90 кг – Атанас Георгиев, клуб „Преслав” В. Търново

над 90 кг – Георги Димитров, клуб „Леон”, Казанлък

Наградният фонд на състезанието в размер на 7 000 лв. беше предоставен от Българска федерация по културизъм и фитнес и нейния генерален спонсор Super-Max, който за втора поредна година подкрепя федерацията.

В турнира участие взеха над 50 състезатели, а зрителите в залата бяха около 1 200. Всички присъстващи се насладиха на изключително атрактивното изпълнение на абсолютния шампион в Русе Христомир Христов, който не пестеше сили и зарадва своите фенове като слезе от подиума и позира сред тях.

Христомир Христов е двукратен световен шампион по културизъм в категория до 80 кг. от първенството на планетата в Катар през 2009 г. и носител на титлата от турнира Super-Max Cup, провел се в София през октомври 2009 г. Христомир Христов е първият българин с професионална състезателна карта на IFBB и първият българин, който тази година беше поканен да участва в турнира „Arnold Sports Classic”, където зае второ място.

За първи път в Русе най-големите фенове на културизма имаха възможност да се качат на сцената и да покажат силовите си умения в специално организирани от Super-Max любителски турнир по вдигане от лег с тежест 100 кг. Наградата от 150 лв., осигурена от спонсора, взе победителят в турнира Емил Захариев Самуилов от Русе. Очаква се любителския турнир да стане традиционен и да се проведе и в следващите състезания от спортния календар на федерацията през тази година.

Генералният спонсор на Българската Федерация по културизъм и фитнес – вторият по големина производител на самобръсначки и козметика за бръснене - Super-Max Group е водеща компания в индустрията за Персонална грижа, специал.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"