2. Други спортове
  3. Рускинята Дария Кондакова фаворит в Гран При „Жулиета Шишманова”

Рускинята Дария Кондакова фаворит в Гран При „Жулиета Шишманова”

Рускинята Дария Кондакова е фаворитка в Межународния турнир за приза „Жулиета Шишманова - 2009”, който се провежда всяка година в Бургас, предаде кореспондентът на Novsport.com в Бургас. Кондакова обра три златни отличия, 4 159 евро и купата на Гран При турнира, която бе връчена на треньорката й Анна Шумилова.

Кондакова спечели три от финалите на отделните уреди - на въже, топка и лента, а единствено с обръч съдиите я наредиха на второто място, въпреки перфектното й съчетание. Силвия Митева извоюва среброто на въже, топка и лента, а с обръч остана пета. Третата Ирина Ризенсон успя да вземе само един златен медал на обръч. На останалите уреди израелката спечели бронзовите медали. Носителка на бронзовото отличие на обръч е австрийката Каролине Вебер. За мис турнир бе избрана Нета Ривкин от Израел.

Тазгодишното издание на Гран При "Жулиета Шишманова" бе 42-ро по ред и шести кръг за 2009 година от веригата Гран При - с награден фонд 18 000 евро, а в него участваха 22 грации. За турнира в Бургас не пристигна подалата заявка за участие представителка на Узбекистан Юлия Просимова.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков