2. Други спортове
  3. Руснаци спечелиха европейското по футзал

Руснаци спечелиха европейското по футзал

Руснаците от Таганский ряд (Екатеринбург) спечелиха Европейската купа по футзал (версия УЕФС), която се проведе в рамките на пет дни в Приморско

Руснаците от Таганский ряд (Екатеринбург) спечелиха Европейската купа по футзал (версия УЕФС), която се проведе в рамките на пет дни в Приморско. На финала Таганский ряд се наложи с 3:0 над сънародниците си от Волхов (Ленинградска област), а освен това техни футболисти взеха две от трите индивидуални награди. На полуфинала Таганский ряд спечели с 4:2 срещу ВРЗ Гомел (Беларус), а в другата среща преди финала Волхов разгроми с 13:1 МЖЕП Шампс (Франция). Общо 10 отбора от седем държави взеха участие в състезанието, като България беше представена от бургаските Лазур и Ливърпул. Съставите, които загубиха на полуфиналите, получиха бронзови медали и почетни плакети, а сребърните медали на състава на Волхов връчи президентът на Столичната лига по футзал Лъчезар Паланков.

Златните медали и Европейската купа на състава на Таганский ряд пък беше връчена от президента на Европейския съюз по футзал (УЕФС) Валерий Ахонян. Председателят на комисията за младежта и спорта на Община Приморско Красимир Лефтеров връчи награди на първите четири отбора, както и на съдиите, които ръководиха мачовете. Вратарят на Таганский ряд Андрей Буланкин беше избран за най-добър на своя пост, а 35-годишният Андрей Манахов от същия състав получи наградата за най-полезен състезател. Бензид Мурад от МЖЕП Футзал Шапс (Франция) пък стана голмайстор на турнира с 13 точни попадения.