2. Други спортове
  3. С Държавния шампионат в зала завърши най-успешната година за крикета в България

С Държавния шампионат в зала завърши най-успешната година за крикета в България

В него се включиха 5 отбора. Победител стана тимът на КК"София", който за пръв път триумфира с купата

През уикенда в залата на Национална спортна академия „Васил Левски” се проведе последното състезание по крикет за 2013-та у нас - Държавния зимен шампионат. В него се включиха 5 отбора. Победител стана тимът на КК"София", който за пръв път триумфира с купата, след като победи КК „Ковачите” от Габрово с 64:47 ръна.

Класиране:

1.КК"София"

2.КК"Ковачите"

3.КК"НСА"

4.КК"Сердика"

5.КК"Академик"

С финала на състезането беше сложен и край на най-успешната година в историята на българския крикет.

„Изключително съм доволен от отминаващата 2013 година. Тя беше много успешна за нашия спорт. Реализирахме всичките си идеи за развитие и популяризиране на крикета в България. Освен това спечелихме Купата на трите нации в Румъния, което е повече от престижно и авторитетно. Станахме и вицешампиони на Континенталната купа с участието на 6 държави. Успехи, които до момента не сме постигали. Едно от нещата, които ме карат най-много да се гордея е, че толкова много деца и юноши се запалиха по крикета в България. Става ми много приятно когато чуя от колеги в София и провинцията, че има все повече желаещи да тренират този спорт.

На международно ниво също се представихме повече от добре. Не само заради трофеите от  купата на Трите нации и Континенталната, а заради многото призови места на силни турнири извън страната. За първи път създадохме и женски отбор по крикет, който се представя повече от достойно за дебютант.

Бяхме домакини на работната среща за създаването на Балканската крикет асоциация, чийто предстедател станах по предложение на всички държави, които бяха в София. Колегите единодушно отбелязаха правилната работа и развитието на крикета в България. За следващата година сме планирали още повече участия в международни състезания и шампионати, предстоят и съвместни лагери и обучения с колеги от страната и чужбина. Основен акцент, разбира се, ще бъде и добрата работа с подрастващите. Това е наш основен приоритет - да има повече деца и юноши, които да играят крикет. В началото на 2014 ще бъде създадена програма за популяризирането и развитието на крикета във висшите училища в България.

Ако мога да обобщя - през 2014 ще надграждаме направеното през тази година, както и много нови събития и програми ще бъдат осъществени. Искам да благодаря на всички, които ни помогат, защото без тяхната подкрепа нямаше да сме на това високо ниво”, заяви председателят на БФКрикет проф. Николай Колев.
10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София