2. Други спортове
  3. Сърбин спечели международния турнир в Плевен

Сърбин спечели международния турнир в Плевен

Сръбският гросмайстор Боян Вучкович спечели първия финален балкански турнир по шахмат за мъже от веригата "Балкан Гран при", който завърши днес в Плевен.

От тримата български шахматисти най-добре се представи Момчил Николов, който се класира на трето място и събра актив за гросмайстор. Гросмайсторите Борис Чаталбашев и Валентин Йотов заеха съответно пето и седмо място.

Победителят Вучкович отнесе в Сърбия специалната купа за шампиона, която е инкрустирана с красива дърворезба, както и парична награда от 1 500 евро, които му бяха връчени от председателя на организационния комитет на турнира, депутатът Румен Петков. Чрез Интернет над 10 000 души са следели срещите от силния турнир в Плевен. Той бе отлично организиран от домакините - ниво, което трудно ще бъде достигнато, заяви президентът на Българската федерация по шахмат Стефан Сергиев, който е и президент на Балканската федерация. Следващият финален турнир ще бъде през декември в Белград.

Ето и крайното класиране: 1. Боян Вучкович /Сърбия/- 6 т; 2. Константин Лупулеску /Румъния/- 5,5; 3. Момчил Николов - 5,5; 4. Никола Седлак /Сърбия/ - 5,5; 5. Борис Чаталбашев - 5, 6 ; Далибор Стоянович /Босна и Херцеговина/ - 4 ; 7. Валентин Йотов - 4 ; 8. Милан Драшко /Черна гора/ - 3,5 ; 9. Марко Кривокапич /Черна гора/ - 3 ; 10. Гергели-Андраш-Гюла Сабо /Румъния/.
Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"