2. Други спортове
  3. Счупена капла попречи за по-сериозен БГ успех на световното по колоездене

Счупена капла попречи за по-сериозен БГ успех на световното по колоездене

За първи път от 6 години български колоездачи завършиха на Moндиал

За първи път от 6 години български колоездачи завършиха на световно първенство по колоездене. За последно наш бе стигал до финала през 2006 г., а от мондиала във Варезе през 2008-а изобщо не сме имали представител сред най-добрите. Стефан Христов завърши 95-и от 207 стартирали колоездачи в общия старт в Холандия, а Георги Георгиев остана 109-и.

Всъщност България можеше да има и представител в топ 50 на световното. Но при масово падане около 50 км. Преди финала на тежкото 261-километрово трасе пострада колелото на най-добре движещия се наш колоездач – Мартин Грашев.

„Задната капла се счупи на две, а предната се изкриви. А докато дойдат сервизните коли и окажат съдействие, вече мина много време. Иначе щяхме да имаме представител в първите 50. Груповото падане попречи и на по-добро представяне от Стефан, Георги и намиращите се в тяхната група колоездачи, чиито велосипеди бяха здрави. Тъй като при падането цялата група спря на баира. Но аз съм доволен за резултатите след едва 6 месеца работа. Момчетата караха много хубаво. А в Холандия всички специалисти отчетоха, че това е едно от най-трудните световни първенства досега. С много баири и силна конкуренция”, заяви селекционерът на националния отбор Красимир Коев.

Сред неуспелите да завършат тежкия общ старт бяха британските големи имена Брадли Уигинс, Марк Кавендиш и Кристофър Фруум. Победител стана белгиецът Филип Жилбер с време 6.10:41 часа.

Двама колоездачи, карали на 62-ата международна колоездачна обиколка на България станаха световни шампиони до 23 години в Холандия. Антон Воробьов от „Катюша” стана шампион на „часовник”, а Алексей Луценко от „Астана” взе златният медал в общия старт. У нас Луценко спечели етапа до Троян.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България