2. Други спортове
  3. Седем златни медала за каратистите ни на СП в Полша

Седем златни медала за каратистите ни на СП в Полша

България спечели във всички възрастови групи общо седем златни, шест сребърни и десет бронзови медала

Българските състезатели спечелиха седем златни медала на 22-о световното първенство по шотокан карате-до, което се проведе в Полша. Световно първенството се организира от шотокан карате-до на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations (SKDUN), чийто представител у нас е Българска федерация шотокан карате-до (БФШК).

България спечели във всички възрастови групи общо седем златни, шест сребърни и десет бронзови медала. Шампиони станаха на "кумите" Христо Щерев (65 кг), Пламен Кирилов (70 кг) и Радослав Пенов (85 кг) при мъжете, при жените Надежда Младенова (55 кг), Адриана Ганева (60 кг) и Борислава Ганева (+60 кг), както и отборно Адриана Ганева, Борислава Ганева, Лора Русчева и Кристина Свиленова.

"Изключително съм доволен от представянето на отбора, въпреки че някои от състезателите претърпяха сериозни контузии. Това обаче няма да ни спре и ще продължим да работим целенасочено в името на бъдещите успехи", коментира президентът на федерацията Александър Славков.

"Отново доказахме, че сме едни от най-добрите в света. Начина на работа и ръководенето в нашата федерация предполага тези резултати. Въпреки тежките контузии отново записахме успехи и в отборните единоборства, което доказва че вече имаме широко ядро от таланти. Започваме инициативи за популяризирането и развитието на масовия спорт и благотворителни прояви, в които ще са включени всички световни шампиони", заяви треньорът на националния отбор Димитър Тодоранов.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024