2. Други спортове
  3. Сестри Стоеви на финал в Базел

Сестри Стоеви на финал в Базел

Габриела и Стефани ще спорят днес за титлата

Българските бадминтонистки Габриела и Стефани Стоеви се класираха за първи път в кариерата си на финал на двойки в турнир от сериите "Гран при Голд".

Сестрите ще спорят днес за титлата в Базел, където състезанието е с награден фонд 120 000 долара. Те са единствените представители на Европа на финалите.

На полуфинала снощи в "Санкт-Якоб хале" поставените под №4 Стоеви надделяха в оспорван двубой над китайките Бао Исин и Ю Сяохан с 22:20, 21:19 след 46 минути игра.

В първия гейм хасковлийките отразиха геймпойнт при 19:20 и след това спечелиха в продължението. Във втория Габриела и Стефани поведоха с 20:12, но пропиляха седем мачпойнта, преди да реализират осмия и да си осигурят мястото на финала.

За титлата 13-ите в световната ранглиста българки се изправят срещу водачките в схемата и №5 в класацията Джа Ифан и Чен Синчен от Китая. Стоеви до момента не са играли срещу тези съпернички.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова