2. Други спортове
  3. Шахмат: Иван Лалев спечели Благоевград Оупън Блиц

Шахмат: Иван Лалев спечели Благоевград Оупън Блиц

След като две поредни издания на ежемесечния турнир по шах „Благоевград Оупън Блиц” бяха печелени от дупничани, този път благоевградските шахматисти изместиха своите съседи от върха, предаде местният кореспондент на Novsport.com. Първи с 5.5 от 7 възможни точки завърши Иван Лалев от Благоевград. Той спечели турнира и през месец февруари.

Състезателят на ШК Виктори (Благоевград) Атанас Станоев стана втори с 5 точки. Единствената дама Стефи Бедникова  от Дупница взе наградата за трето място, също със 5 спечелени точки и по този начин се отказа от тази, която и се полагаше, като единствена дама на турнира. Това позволи и на осмия в класирането също да прибере пари от наградния фонд, който от няколко месеца насам възлиза на сумата от 300 лева.

Иначе досега в подялбата на парите от наградния фонд участваха завършилите до седмото място в класирането. Седми в октомврийското издание на турнира завърши спортния журналист Иван Делчев с 4,5 точки. Индивидуалната награда за най-възрастен участник отиде при 75-годишния Тодор Арнаудов от Кресна. Общо пък 20 шахматисти от областта взеха участие в шахнадпреварата провела се в областния център на Пиринско.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"