2. Други спортове
  3. Шампионът по борба Стефан Григоров стана Спортист на годината в Монтана (СНИМКИ)

Иван Асенов (борба) е най-перспективен млад състезател

Републиканският шампион по борба Стефан Григоров стана Спортист No.1 на Монтана за 2012 г. Освен титлата, през сезона възпитаникът на СК Слава, с треньор Детелин Костов, спечели и бронзов медал на силния международен турнир “Петко Сираков”, проведен във Варна.

Подгласници на победителя подредени по азбучен ред станаха Антонио Младенов (карате), Георги Георгиев (волейбол), Георги Георгиев (джудо и самбо), Дейвид Димитров (борба), Денис Димитров (лека атлетика), Димана Макариева (баскетбол), Камелия Михалкова (баскетбол), Мирослав Антонов (футбол) и Цветомир Георгиев (джудо и самбо).

При най-перспективни млади състезатели на Монтана на 2012 г. след победителя Иван Асенов (борба) се наредиха лекоатлетът Вениамин Жоел Широн, състезателките по джудо и самбо Здравка Танова и Памела Симеонова, баскетболистката Христина Гераскова и волейболистът Цветко Куздов.

В раздела приложно-технически спортове класацията очаквано оглави шампионът на България по автокрос Христо Александров. Инженера стъпи пет пъти най-високо на почетната стълбичка от проведените през годината 8 старта. Място в елитната топ-шестица сред победителя намериха още Александър Иванов (раликрос), Анатоли Петров (автокрос), Димитър Димитров (парашутизъм), Ана Гител (парашутизъм) и републиканският шампион по раликрос Румен Киров. За най-перспективен млад състезател на Монтана на 2012 г. в приложно-технически спортове бе определена състезателката по приложно колоездене Диана Серафимова.

И на тази церемония Спортист на Монтана организаторите раздадоха куп други награди. За особени заслуги за развитието на спорта и във връзка с навършването на 70 години с плакет бе удостоен бившият капитан на Септемврийска слава и дългогодишен треньор по футбол Иван Гергов. Почетна значка на община Монтана получи личният треньор на републиканския шампион и голяма надежда на българската лека атлетика Дейвид Димитров Емил Горанов. С предметни награди пък си тръгнаха от тържеството световните шампиони по самбо Тереза Джурова и Ивайло Иванов и първият български шампион на Европа по мотокрос Иван Петров. С награда си тръгна и отборът на Финансово-стопанската гимназия, който се класира на трето място на финалите на баскетболния турнир от веригата Ученически спортни игри за девойки 8-10 клас.
Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова